Лікувальний

Потрібно знати!
Якщо Вам пропонують «ЛІКУВАЛЬНИЙ (медичний) МАСАЖ» у медсестри по масажу повинні бути:
1. Медична освіта (масажисти які не мають медичної освіти не мають право займатися даним видом діяльності!)
2. Свідоцтво про закінчення «курсів спеціалізації та підвищення кваліфікації для середніх медичних працівників з лікувального масажу», давність проходження таких курсів повинна бути не більше 5 років.
3. Свідоцтво фіз. або юр. особи яке дає право займатися підприємництвом (якщо це юридична особа, то медсестра з масажу повинна бути працевлаштована на даному підприємстві)
4. Ліцензія, що дає право медсестрі, або підприємству займатися медичною практикою.
5. Направлення лікаря (призначати медичні маніпуляції має право тільки лікар, медсестра тільки виконує призначення).
Недотримання одного з пунктів — порушення закону!

Існує безліч різних видів і методик масажу, деякі з них розглядаються на нашому сайті.

Лікувальний масаж це вид масажу, який робиться коли перед масажистом стоять певні завдання з лікування. До видів масажу можна так само віднести антицелюлітний, спортивний, дитячий …
При виконанні лікувального масажу можуть застосовуватися різні методики, це коли прийоми виконуються за певними правилами (класичний, баночний, медовий, тайський …). У тому чи іншому вигляді в виді масажу можуть застосовуватися різні методики.

Існування як такого лікувального масажу викликає сумніви. Чому?
1. Не одне захворювання не лікуєтся виключно масажем, а «лікування масажем» в комплексі з іншими методами терапії (лікування) не може бути науково обгрунтоване, так як неможливо виділити і визначити саме ту частину лікування яка чинилась саме масажем.
2. Різноманітність методик масажу, а так само індивідуальність їх виконання масажистами (навіть одним масажистом в різні сеанси масажу) не дозволяють науково довести лікувальний ефект.
3. Ті наукові дослідження які існують щодо застосування масажу стосуються виключно фізіологічних змін в організмі, а не «лікувальності» масажу.
Масаж це перш за все частина здорового способу життя, профілактика, рекреація, частина реабілітаційних заходів після перенесених захворювань, а не лікування як таке при захворюваннях.
Ставтеся обережно до пропозицій лікувального масажу!