Тайський

«Ми запрошуємо Дух нашого Засновника, Отця Доктора Шиваго, який приходить до нас, як і його святе життя. Будь ласка, принеси до нас знання всієї природи, щоб ця молитва показала нам справжню медицину Всесвіту. Ціею мантрою, ми поважаємо Вашу допомогу і молимося, щоб через наше тіло Ви надали цілісність і здоров’я тілу нашого клієнта.
Богиня зцілення знаходиться на небесах високо, а людство залишається у світі нижче. В ім’я Засновника, нехай небо відобразиться на землі нижче, щоб ці лікувальні ліки змогли оточити світ.
Ми молимося за того, кого ми торкаємося, щоб він був щасливий і щоб будь-яка хвороба була звільнена від нього «.

Тайський масаж, великий, мудрий, тисячолітній досвід тайців. Якщо ви не станете фахівцем з Тайського масажу, він Вас, як масажиста навчить тому досвіду, який Ви зможете застосовувати в повсякденній практиці. 10 річний досвід практики, та викладання Тайського масажу привів к відточенню методики. Цими знаннями ми і ділимось на заняттях з Тайського масажу на наших курсах. Однак цей шлях в масажі не закінчується ніколи.

Тайський масаж — один з найбільш дивовижних і улюблених багатьма нашими студентами, що вивчають його на наших курсах. Давне мистецтво, яке засноване на Аюрведичній медицині. Більш ніж звичайний масаж, Тайський масаж включає м’які похитування, ритмічну прессуру, і глибокі розтягування для суглобів, виправляючи  усі системи організму.
Він покликаний привести Ваш організм в стан рівноваги, швидко домігшись як глибокого розслаблення, так і інтенсивного припливу життєвих сил, при цьому підвищується тонус кровоносних судин і збільшується рухливість суглобів. Якщо Ви ведете сидячий і малорухливий спосіб життя, хочете зняти стрес і позбутися від хронічної втоми випробуйте традиційний Тайський масаж.
Поєднання асан, в яких за допомогою масажиста відбувається пасивна розтяжка без зусиль з боку пацієнта, і одночасний вплив на певні енергетичні меридіани — дозволяє говорити про Тайський масаж, як про квінтесенцію лікувальних практик Сходу. Тайський масаж об’єднує в одне єдине ціле техніки трьох терапій: лінійного масажу, глибинного масажу м’язово-сухожильних меридіанів і мануальної терапії з елементами йоги, за допомогою яких розкривається енергетична система людини.

«Наукові дослідження показують, що при розтягуванні м’язів і зв’язок виникає роздратування проприорецепторов, що обумовлює так званий рефлекс на розтяг. Потік імпульсів йде від рецепторного апарату в нервові центри, що призводить до перевантаження в ЦНС збуджувального процесу. Це важливо для відновлення працездатності при сильному стомленні (або нашарування втоми) після великих фізичних навантажень. Реакція різних елементів опорно-рухового апарату на розтягування залежить від ступеня втоми, їх анатомічної структури і топографії.

Слід зазначити, що в м’язах, зв’язках знаходяться власні рецептори, які реагують на розтягування: підвищується їх збудливість, активізується більшість м’язових волокон, що істотно впливає на функціональний стан нервово-м’язового апарату.

Відомо, що після тривалого спокою (травми, операції та ін.), а також після великих фізичних навантажень відбувається зниження збудливості, скорочувальної здатності м’язів, зменшення їх лабільності і ін. М’язово-суглобовий апарат можна розглядати як потужну рефлексогенніу зону, при подразненні якої рефлекторно змінюються вегетативні функції організму.

Виконання вправ на розтягування сприяє збільшенню імпульсів в ЦНС, що, в свою чергу, веде до рефлекторних змін в нервово-м’язового апараті (відбувається зниження м’язового тонусу), зникнення болів і ущільнень в м’язах. У зв’язку з цим застосування таких вправ цілком фізіологічно обгрунтовано.

Пасивні вправи виконує масажист, спочатку з невеликою амплітудою і малим числом повторень (3-5 разів), повільно (плавно), без ривків і силового тиску, не доводячи до больових відчуттів. В іншому випадку виникає захисний рефлекс (контрактура м’язів) і можлива травматизація тканин опорно-рухового апарату. Після вправ суглоб і навколишні його тканини масажують, застосовуючи погладжування, розтирання, поштовхи.

В останні роки пасивні вправи на розтягування стали частіше застосовуватися як в комплексному лікуванні травм і захворювань опорно-рухового апарату, так і при виконанні відновного масажу. Залежно від поставлених завдань, особливостей спеціалізації, віку і статі спортсмена розрізняють пасивні вправи для пояса верхніх кінцівок, верхніх і нижніх кінцівок, тулуба. »  Дубровський В.І. — Реабілітація в спорті М.: ФіС, 1991. — 206 с.

В програмі курсів в 3 розділі 10 годин відведено для ознайомлення з Тайським масажем. За ці заняття ми пройдемо комплекс масажу. Велика кількість нюансів, прийомів, переміщень та поз не дають можливості в програмі курсів повністю опанувати цю методику.

Для відпрацювання Тайського масажу у нашій школі проводяться вечори Тайського масажу, на яких Ви зможете повторити пройдений матеріал, більш глибоко вивчити методику, дізнатись нових прийомів. А також отримати для себе Тайський масаж.

Презентація Євгеном Булатом Тайського масажу на конкурсі Професійної Асоціації масажистів України в м. Суми жовтень 2017